Pøedešlé  1  2 Následující
I AM PHOTOKINA

 

Photokina je opeovávaný drahokam. Má nadšené obdivovatele i zhrzené protivníky. Tak je to správn.

Kdo nikdy nebyl na nejvtším fotografickém veletrhu Photokina v nmeckém Kolín nad Rýnem, vzdáleném od Prahy jen 600km, nikdy nepochopí jedineného ducha Photokiny, který je geniální ve spojení technického "hardware" s umleckým "software" (100 doprovodných výstav). Kdy tvrce eší zásadní otázky "co"(obsah) a "jak"(forma), staí zajet do Cologne jako do Mekky a odpovdí se doká. Osobn doporuuji vzít si dovolenou a setrvat celý týden, vstebat atmosféru 2000 let starého msta, velkého msta, velké eky, velké tolerance a velkých vizí.

 

O em byla Photokina 2010?

 

1. O úpadku technologie zvané film. FUJIFILM v roce 2008 jako jediná globální firma ješt drela plnou nabídku všech film. FUJIFILM  v roce 2010 udruje Complete Film Lineup v potu 15 druh film.

 

2. O revoluci technologie zvané 3D photography. FUJIFILM v roce 2008 jako jediná globální firma pedstavila prototyp 3D fotoaparátu a 3D rámeku. FUJIFILM v roce 2010 jako jediná prezentuje druhou verzi svého 3D fotoaparátu, monost prohlíení na všech 3D TV, 3D lentikulární tisk v malém minilabu a monost 3D projekce datovými projektory.

 

3. O evoluci technologie zvané ip. Svtoznámé firmy (Nikon atd.) se pedhánly, kdo má lepší ip, lepší objektiv, lepší softwarové zpracování, lepší ceny atd.

 

4. O záchran technologie zvané tisk. Všechny firmy se úporn snaí pesvdit kohokoliv, e printy mají ješt smysl.

 

                                                                   1 / 2